Největší srovnávač produktů v ČR

Jak vybrat splitboardy?

Autor: Luboš Nehyba Publikováno: 09.11.2023
Jak vybrat splitboardy?

Splitboardy jsou oblíbenou volbou pro zážitek z jízdy na sněhu. Jsou to speciální lyže, které se skládají na polovinu, aby se mohly snadno přenášet. Splitboardy se obvykle používají na horských kopcích, ale mohou se také použít na sjezdovky. Pokud jste nováček v oblasti snowboardingu, může být obtížné vybrat správný splitboard. Pojďme se podívat na několik klíčových bodů, které byste měli vzít v úvahu při výběru splitboardů.

Velikost

Velikost splitboardu je velmi důležitá. Je-li příliš malý, bude se vám velmi obtížně ovládat. Je-li příliš velký, bude to mít za následek, že se budete cítit neohrabaně. Proto byste měli vybrat správnou velikost pro vaši výšku a váhu. Obecně se doporučuje, abyste vybrali splitboard, který je o něco delší než vaše výška.

Typ

Existuje několik různých typů splitboardů. Některé jsou určeny pro jízdu po sjezdovkách, zatímco jiné jsou určeny pro jízdu po kopcích. Některé jsou navrženy pro jízdu v terénu, zatímco jiné jsou určeny pro jízdu v parku. Při výběru splitboardu byste měli vzít v úvahu, jaký typ jízdy budete provádět.

Flex

Splitboardy mají různý flex. Flex se obvykle označuje jako měkký, střední nebo tvrdý. Měkký flex je dobrý pro jízdu v parku a pro jízdu po sjezdovkách, zatímco tvrdý flex je vhodný pro jízdu po kopcích. Střední flex je obecně nejvhodnější pro všechny typy jízd.

Výhody a nevýhody splitboardů

Splitboardy mají řadu výhod. Jsou lehčí než běžné snowboardy, takže jsou snadněji přenášeny. Jsou také vybaveny speciálními systémy, které umožňují snadné rozdělení a složení. Splitboardy také umožňují lepší kontrolu nad vaší jízdou.Existují však i určité nevýhody. Splitboardy jsou obvykle dražší než běžné snowboardy. Také jsou obvykle méně stabilní než běžné snowboardy, což může být obtížné, zejména pro začátečníky.

Současné trendy

V poslední době se stále více lidí začíná uchylovat k splitboardům. Díky jejich lehkosti a snadnosti přenášení jsou oblíbenou volbou pro snowboardisty, kteří chtějí vyrazit do terénu. Někteří snowboardisté dokonce používají splitboardy k překonávání velkých vzdáleností.Splitboardy také získávají na popularitě v důsledku toho, že umožňují lepší kontrolu nad vaší jízdou. Někteří snowboardisté dokonce používají splitboardy k výletům po kopcích, aby se dostali do obtížně dostupných oblastí.Vybrat správný splitboard může být obtížné, ale pokud vzmete v úvahu velikost, typ, flex a výhody a nevýhody, můžete si vybrat splitboard, který bude vyhovovat vašim potřebám. Ujistěte se, že si splitboard před koupí vyzkoušíte, abyste se ujistili, že je to pro vás ten správný.

Tento článek jsme napsali proto, abyste lépe pochopili, jak si vybrat splitboardy. Podívejte se přímo do naší kategorie splitboardy na naší webové stránce Umění výběru - srovnávač produktů


Přečtěte si i naše další články

Kategorie: Splitboardy
Sdílet:

Doporučené kategorie

Doporučené obchody