Největší srovnávač produktů v ČR

Jak vybrat elektrické šroubováky?

Autor: Luboš Nehyba Publikováno: 08.11.2023
Jak vybrat elektrické šroubováky?

Jak vybrat elektrické šroubováky

Elektrické šroubováky jsou základním nástrojem pro každého, kdo se zabývá domácími úpravami a opravami. Mají mnoho různých typů a značek, takže vybrat ten správný může být obtížné. Při výběru elektrického šroubováku je důležité zvážit následující: typ šroubováku, výkon, typ baterie, design, příslušenství a cenu.

Typ šroubováku

Existují dva hlavní typy elektrických šroubováků – akumulátorové a síťové. Akumulátorové šroubováky jsou obecně lehčí a snadno se přenášejí, ale mají nižší výkon než síťové modely. Síťové šroubováky mají vyšší výkon, ale jsou těžší a jsou omezeny délkou napájecího kabelu.

Výkon

Výkon elektrického šroubováku se obvykle udává v newtonech. Čím vyšší je výkon šroubováku, tím lépe se s ním pracuje. Pro běžné domácí úpravy a opravy stačí šroubovák s výkonem do 10 Nm. Pro náročnější práce je vhodný šroubovák s výkonem nad 20 Nm.

Typ baterie

Akumulátorové šroubováky se obvykle dodávají s několika typy baterií. Ni-Cad (nikl-kadmium) baterie jsou obecně levnější, ale mají kratší životnost a rychleji se vybíjejí. Li-Ion (lithium-ion) baterie mají delší životnost a vybíjejí se pomaleji, ale jsou dražší.

Design

Design šroubováku může mít vliv na pohodlí při práci. Některé modely mají ergonomický design, který je pohodlný na dotek. Jiné modely mají rukojeť s protiskluzovou úpravou, která zajišťuje lepší ovládání.

Příslušenství

Některé elektrické šroubováky mají příslušenství, jako jsou například různé typy bitů, nástavce a další. To může usnadnit práci s různými druhy šroubů.

Cena

Cena elektrického šroubováku je důležitým faktorem při výběru. Ceny se liší v závislosti na typu, výkonu a příslušenství. Levnější modely se pohybují od několika stovek korun do několika tisíc korun.

Závěr

Vybrat správný elektrický šroubovák může být obtížné, ale s výše uvedenými body v úvahu je to snazší. Je důležité zvážit typ šroubováku, výkon, typ baterie, design, příslušenství a cenu. Výběr správného šroubováku závisí na druhu práce, kterou budete provádět. Ujistěte se, že vyberete šroubovák, který vám poskytne dostatečnou sílu a pohodlí při práci.

Tento článek jsme napsali proto, abyste lépe pochopili, jak si vybrat elektrické šroubováky. Podívejte se přímo do naší kategorie elektrické šroubováky na naší webové stránce Umění výběru - srovnávač produktů


Přečtěte si i naše další články

Sdílet:

Doporučené kategorie

Doporučené obchody