Největší srovnávač produktů v ČR

Jak vybrat bazénová čerpadla?

Autor: Luboš Nehyba Publikováno: 08.11.2023
Jak vybrat bazénová čerpadla?

Jak vybrat bazénová čerpadla

Bazénová čerpadla jsou zařízení, která jsou nezbytná pro údržbu bazénů. Čerpadlo je zodpovědné za cirkulaci vody v bazénu, což umožňuje filtrování a čištění vody. Při výběru bazénového čerpadla je důležité zvážit řadu faktorů, aby se zajistilo, že čerpadlo bude vyhovovat potřebám bazénu.

Výběr velikosti čerpadla

Velikost čerpadla je obvykle určena objemem bazénu. Čerpadlo by mělo být schopno cirkulovat celý objem bazénu za hodinu. To znamená, že pokud je objem bazénu 10 000 litrů, mělo by čerpadlo být schopno cirkulovat 10 000 litrů za hodinu. Pokud je objem bazénu menší, může být vhodné zvolit menší čerpadlo.

Výběr typu čerpadla

Existují dva typy bazénových čerpadel: otevřená čerpadla a uzavřená čerpadla. Otevřená čerpadla jsou obvykle levnější a mají nižší spotřebu energie. Nicméně, jsou náchylnější k poškození a bude nutné je často čistit. Uzavřená čerpadla jsou dražší a mají vyšší spotřebu energie. Nicméně, jsou méně náchylné k poškození a méně často se čistí.

Výběr filtračního systému

Bazénová čerpadla jsou obvykle doplněna filtračním systémem. Filtrační systém je zodpovědný za čištění vody v bazénu. Existují různé typy filtračních systémů, včetně sítových filtrů, vysokotlakých filtrů, diatomických filtrů a kartušových filtrů. Každý typ filtračního systému má své výhody a nevýhody.

Výběr příslušenství

Kromě čerpadla a filtračního systému existuje řada dalšího příslušenství, které mohou být součástí bazénového systému. Například, některé čerpadla jsou vybavena chlorinátory, které automaticky dodávají chlor do bazénu. Chlorinátory jsou skvělým způsobem, jak udržet bazén v čistotě. Kromě toho existují i další příslušenství, jako jsou solární ohřívače, vířivky, ozonizéry a další.

Výhody a nevýhody bazénových čerpadel

Bazénová čerpadla mají řadu výhod. Největší výhodou je, že čerpadla jsou zodpovědná za cirkulaci vody v bazénu, což umožňuje filtrování a čištění vody. Čerpadla také umožňují používat různé typy příslušenství, jako jsou chlorinátory, solární ohřívače a vířivky.Nicméně, existují i nevýhody bazénových čerpadel. Například, některé typy čerpadel jsou náchylné k poškození a musí být často čištěny. Kromě toho, čerpadla mohou být drahá a spotřebovávat velké množství energie.

Současné trendy

V poslední době se stále více objevují bazénová čerpadla s vysokou účinností. Tyto čerpadla mají vyšší spotřebu energie, ale mohou být úspornější v dlouhodobém horizontu. Kromě toho se stále více objevují čerpadla s automatickým čištěním, která mohou značně zjednodušit údržbu bazénu.

Závěr

Při výběru bazénového čerpadla je důležité zvážit řadu faktorů, včetně velikosti čerpadla, typu čerpadla, filtračního systému a příslušenství. Je také důležité si uvědomit výhody a nevýhody bazénových čerpadel a současné trendy. Důkladným zvážením těchto faktorů může být výběr bazénového čerpadla snazší.

Tento článek jsme napsali proto, abyste lépe pochopili, jak si vybrat bazénová čerpadla. Podívejte se přímo do naší kategorie bazénová čerpadla na naší webové stránce Umění výběru - srovnávač produktů


Přečtěte si i naše další články

Sdílet:

Doporučené kategorie

Doporučené obchody