Žižkovské strašidelno s letmým dotekem Vinohrad 2 aneb Místní přízraky nezahálejí

Žižkovské strašidelno s dotekem vinohrad křest ikona

Nestraší jen na Starém městě a na Vyšehradě…také Žižkov má co říct

O existenci různých sbírek pražských pověstí ví pravděpodobně každý, kdo někdy více sáhl na literaturu. Asi nejznámější verzí jsou klasické Pražské pověsti od Václava Cibuly, které postupně zpracovávají jednotlivé čtvrti a v dětství mi způsobily nejednu děsivou chvilku.

Nicméně od jejich dob se tvorba v této oblasti trochu zadrhla. Objevují se sice nové verze této knihy, ale vlastně je to jen opáčko textů již celkem známých a profláklých.

Kreativní Žižkov a velmi milá audio verze

Nicméně pražská čtvrť Žižkov se v tomhle ohledu nenechala zahanbit a básník a spisovatel Pavel Vrána přišel s knižním projektem Žižkovského strašidelna s letmým dotekem Vinohrad. Už z názvu je patrné, že autor má rád jazykové hříčky a je hrdým vlastníkem vzácnějšího artiklu, tedy srdce a duše pravého komedianta – v tom nejlepším slova smyslu, nikoli estrádním.

A protože se tento kumštýř nezastavuje u jednoho svazku ani jedné verze, existuje i audio verze – v podání takových hlasů jako jsou Václav Vydra, Valérie Zawadská, Ivo Šmoldas a v neposlední řadě samozřejmě sám autor, tedy Pavel Vrána.

Aby ale nezůstalo jen u slov psaných, posuďte sami také to mluvené. Vždycky totiž rád pochválím kvalitní a hravé kousky, ať už mají jakoukoli formu.

https://www.youtube.com/watch?v=NeIEhc5eWZM

https://www.youtube.com/watch?v=Rq2P1HBlK1I

https://www.youtube.com/watch?v=pH3m3RNbXsg

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *