Transporter: The Series

 

Frank Martin: „Dopravím ho tam, ale jen v případě, že mě to necháte udělat po mém.“
Jockey: „A to je jak přesně?“
Frank Martin: „Tak, že neřeknu živé duši, jak to přesně udělám.“
Jockey:“A je něco, co nám můžete říct?“
Frank Martin: „Že ho tam dostanu v pořádku.“

Když se občas podívám na hodnocení některých sérií nebo filmů na Csfd a dalších databázích, občas nevěřím svým očím. Bývá mi líto, kdy si série, které nesou stejné jméno jako tu méně, tu více profláklé filmy nebo filmové série, odnášejí rovnou jednu nebo dvě hvězdičky (případně rovnou odpad).

Mám neodbytný pocit, že místní kritici očekávají, že půjde určitě o sérii s Jasonem Stathamem a v momentě, kdy na ně vybafne Chris Vance, okamžitě díl vypínají a hodnotí stejným stylem jako Radek Hulán Linux. Tedy v souladu s rovnicí – je to Linux, tak je to špatně.

Tichý kurýr se svým týmem

Ne, seriálový kurýr není zázrak. Z původní trilogie si odnáší jméno profese, jméno hrdiny a jeho profesi. Přidává mobilní sekretářku, postupem času další společníky a jeho aktivity se neomezují pouze na přepravu, ale i na průniky do banky, převoz koně nebo získání cenného obrazu ze zabezpečeného domu.

Ne, není to zázrak. Ale je to řemeslně dobře odvedená akční žánrovka, u které se užijete celkem dobrou choreografii scén, nějaké Vancovo hláškování a celkem se vás dotkne několik smrtí jeho společníků, protože jsou natolik dobře podaní, že vám přece jen trochu přirostou k srdci. Kromě toho Andrea Osvárt, sekretářka z první série, je opravdu kočka a přiznejte se, že jste si zkoušeli najít pořádný wallpaper, aby se na vás z monitoru usmívala pořád.

Kritika pro kritiku

K těm jednohvězdičkářům a odpadářům na Csfd i jinde se ještě na chvilku vrátím. Ne, že bych musel, ale nedá mi to. Přes svou averzi k současné hlavě státu řekl několik vět, které stojí za pozornost. Jedna z nich byla na adresu literárních kritiků: „Kritik je někdo, kdo říká spisovateli, jak by on sám napsal knihu, kdyby to uměl.“

V tom se liší od recenzenta, který se snaží snad objektivně shrnout klady a zápory knihy, filmu nebo hry.

Opět, seriálový Kurýr není zázrak. Ale ani po tom netouží. Prostě viděl potenciál původního hrdiny a přihrál mu pár dalších případů, skrze které se s ním můžete projet. Nic víc, nic míň. Mohl dopadnout ještě mnohem hůř. Až na useknutý konec dopadl tak, že jsem se na všechny díly koukl rád.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.