Suits aneb Vemte si kvádro a připravte mozky

Mike: „Co kdybych vám řekl, že zpracovávám informace jako nikdo, s kým jste se zatím setkal.“
Harvey: „Řekl bych, že plácáte.“
Mike: „Zkuste mě.“
(několik minut později)
Harvey: „Jak jste to věděl?“
Mike: „Rád čtu. Jakmile si něco přečtu, pochopim to. Jakmile to pochopím, nikdy to nezapomenu.“

Právníci. Asi ti nejlepší, jaké můžete najít. V jedné firmě. Ve firmě, kde mají zásadu, že neberou nikoho bez právnické školy. Respektive měli. Objevil se totiž Mike Ross.

Mike Ross je velmi inteligentní mladý muž s fotografickou pamětí a talentem pronikat zatraceně rychle do téměř jakékoli oblasti. Kromě toho se ale jeho dosavadní život podobá spíše prapodivné partii ztroskotance. Jinak bere docela dobrý peníze za to, že dělá za lidi zkoušky, protože si pamatuje všechny testy, kterými procházel. A navíc pomáhá svému „kamarádovi“ s distribucí marihuany.

Tenhle styl by pokračoval i nadále, kdyby…kdyby advokát Harvey Specter nehledal společníka do firmy. A kdyby se tenhle konkurs neodehrával čirou náhodou ve stejném hotelu, kam má právě Mike doručit kufřík plný drog.

Mike Ross se tak nachomýtne k pohovoru do elitní právnické firmy a Harvey je nucen zapudit zásadovost. Setkává se totiž s člověkem, který ho zaujal a to není tak jednoduché.

Mike má mozek Sherlocka i Sheldona Coopera, ale neumí chodit v právničině. Naučí se cokoli, ale neumí ocenit nuance jak ve vztazích, tak v nástrahách a je dosti naivní.

Škola to bude tvrdá, ale právě Suits spojují komedii i dramata a životní i pracovní moudrost takovým způsobem, jakým to naposled dokázali možná tak Scrubs. Ovšem bez denního snění a údržbáře.

Mám rád inteligentní scénáře, kde nevíte, co je jen na oko a kdy jde opravdu do tuhého. Tady je toho opravdu dost a kromě toho postavy jsou napsané jedním slovem perfektně. Ať je to dokonalá sekretářka Donna, fantastický slizký Louis nebo právě narcistický taktik Harvey.

K čemu přirovnat? Vezměte intrikaření Hry o trůny, ale vyměňte vraždění a souložení za paragrafy, hledání kliček a stavění neprůstřelné argumentace (ale klid, i trocha toho sexu se najde). Asi jako kdybyste se měli hádat s Varysem, Petyrem Baelishem a Tyrionem najednou. A mezi to pošlete mladého Sherlocka, zatím v tričku a saku za pár stovek, protože se ještě nenaučil nosit opravdu kvalitní oblek. Ale učí se rychle.

A pak se občas objeví drobná narážka na Star Trek, Skynet nebo sázka s IT správcem o kód ke kopírce a jste ztraceni…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.