Scrubs aneb Denní snění, zkušenosti a Údržbář

„I can´t do this all on my own…I am not Superman.“

Scrubs intro

Scrubs. Setkání, které vám změní život. Ano, tohle se říká u mnoha seriálů, knížek, filmů a kdoví čeho ještě, ale celkem často to i platí. Jako u mnoha dalších seriálů jsem i na tenhle narazil náhodou. Nevěděl jsem, že je z nemocničního prostředí, ale celkem barvité hodnocení mě nalákalo.

Myslím, že Scrubs dneska patří už do žánru dramedy (drama a komedie), ale netuším, jestli tahle kategorie existovala v době jejich vzniku. Ono je to vlastně jedno, protože na jejich kvalitě to nic nemění…takže můžeme?

Mladý doktor John Dorian (pro všechny J. D. ), dokončil školu a přichází do své první práce v nemocnici…ovšem už v momentě, kdy projde skleněnými dveřmi příjmu, mu se zvukem zastavující se hudby dojde, že tohle bude něco trochu jiného než v učebnicích.

Za prvé na něho procházející sestřička okamžitě vychrlí asi dvacet věcí, které je potřeba udělat (nejlépe ihned), za druhé ho uvítají kalné zraky dvacítky pacientů, kteří čekají na diagnozu, ošetření či hospitalizaci. J.D.mu zmrzne úsměch na rtech…a pak přijde Perry Cox.

 

Cox…Cox…Cox…jeden z nejcyničtějších, ale taky nejschopnějších doktorů, které nemocnice má. Jeho cynismus překonává jen Bob Kelso, místní primář, kterého ale nikdo nikdy neviděl někoho léčit (a ani nechce).

J.D. vplouvá do složitého a nikdy nekončícího nemocničního ruchu stylem neustále se topícího plavce, kterému stoupá voda v bazénu a oceánská bouře se blíží ze všech stran. Do toho přidejte jeho denní snění, kdy se přímo v nemocnici zhmotňují jeho sny, představy a fantazie.

Na téhle prapodivné bárce nemocnice Sacred Heart proplaveme třináct sérií, které dokonale mixují drama i komedii, cynismus i životní nadhled, moudrost i idiocii, to všechno ještě provázeno J. D.ho vnitřními monology a úvahami nad životem, nemocemi, lidmi a zatraceným smyslem toho všeho.

Jo a pardon..do toho ještě Údržbář. Nikdo neví, jak se doopravdy jmenuje, ani co všechno v nemocnici dělá. Ale J.D. ho začne podivným způsobem pronásledovat…je to taková černá přítulná noční můra, která vás příjemně děsí.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.