Addamsova Rodina aneb Vítejte v domě noblesní hrůzy

They’re creepy and they’re kooky,
Mysterious and spooky,
They’re all together ooky,
The Addams Family.

The Addams Family Intro theme song

Kdo má větší šmrnc a který Lurch líp vrčí?

Addamsovu rodinu má většina lidí spojenou hlavně s dvěma filmy, kde se v hlavních rolích zaskvěli Anjelica Houston, Raul Julia a krom Pugsleyho nezapomenutelně bledá Christina Ricci jako Wednesday Addams.

Ano, taky jsem si tuhle verzi nemohl vynachválit, dokud…dokud jsem se nedověděl o existenci starší seriálové verze a nepustil si její první díl.

Promiňte, celovečeráky, ale byl jsem okamžitě ztracen…

Seriálová Addamsova rodina se nikdy nedočkala české verze, existuje pouze ve slovenštině a v anglickém originále. České publikum nehovící titulkům a angličtině tak přišlo o obrovskou porci vytříbeného černého humoru, který dovedou opravdu jen Addamsovi.

Projděte brankou, počítejte s tím, že se za vámi zabouchne a že klepadlo si taky bude dělat, co ho zrovna napadne.

Nic proti Anjelice, ale Carolyn Jones je jednoduše okouzlující. Role Morticie se zhostila s dokonalým jemně děsivým šarmem, do kterého se fantasticky hodí její klidný nevtíravý půvab, mimika nadhledu a onoho stále přítomného lehkého údivu nad normálními obyvateli městečka. Přitom se stále chová jako pravá dáma.

Rodinný klan by samozřejmě nebyl kompletní bez Gomeze s věčným doutníkem v ruce, strýčka Festera, Lurche, Babičky a Věci. Nechybí ani děti, Pugsley a Wednesday, tentokrát mladší než ve filmové verzi – na počátku série jdou poprvé do školy, což se neobejde bez mnoha situací a také nářku nad chudáčkem zabitým pohádkovým drakem.

Filmová verze je velmi dobrá, ale má prázdnější místa. Řekl bych, že tvůrci seriálu neměli problém s dostatkem nápadů, takže mohou poměrně dlouho dávkovat příhody Addamsových po malých účinných kouskách, které nikdy nevyznívají do ztracena a nejsou vtipné za každou cenu.

Navíc je pravda, že i opakované vtipy jsou použity v trefných situacích, takže snad nic nepůsobí lacině, nuceně a dojmem, že si tvůrci nevěděli rady, tak hodili do placu něco znova, protože je zrovna nic nenapadlo.

Černobílý formát navíc zrovna tomuto tématu sedne mnohem víc. Opět, nic proti fimové verzi, ale tohle je prostě někde jinde.

Co všechno nás čeká? Vítání sousedů, koupání Aristotela, Pugsleyho chobotnice, útěk Wednesday z domova, Gomezova politická kandidatura, Halloween ve společnosti bankovních lupičů, Lurch žárlící na nového domácho sluhu, sestavování rodokmenu Addamsových i kouřící Morticie a dokonce Pugsley, který se chce přidat ke skautům.

A mnohem mnohem víc…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.