Kung Fu Panda 3 aneb Animovaná lekce sebeurčení

„Na tohle jsem se sám sebe ptal hodně dlouho….“

Po, Dračí bojovník

Je třetí Panda vařením z vody nebo důstojným doplněním a zakončením?

Kung Fu Panda přinesla v roce 2008 Poa, stylového panda medvěda, který sbírá akční figurky Tygřice, Kudlanky a dalších a hraje si na Dračího bojovníka, legendární postavu z mírumilovného údolí. Když se jím volbou želvího mistra Oogwaye stal, nastalo v údolí zajímavé období a pro mývala Mistra Shifu ještě zajímavější časy. Kromě lekce, jak zvládnout sice nadšeného, ale trochu příliš nadšeného bojovníka, ukázala, že skuteční hrdinové se často nachází tam, kde by je nikdo nečekal.

Dvojka rozšířila zápletku i mimo údolí a představila páva jdoucího za pomstou a likvidací všeho kolem. Kromě hledání artefaktů šlo také o nalezení vnitřního klidu. I s ním se Po vypořádal s nadhledem a svérázem sobě vlastním, a taky dal na vědomí, že minulost je minulost, a člověku by neměla ovlivnit jeho směřování do budoucna.

Co doneslo třetí dobrodružství?

Vnitřní identita, původ a jednota

„Vnitřní klid…svědí mě nos.“

Mistr Oogway

Ve světě duchů se dějí nepěkné věci. Kai, mocný generál a obávaný bojovník, se zmocnil Chi energie ostatních mistrů včetně Oogwaye a díky tomu se může vrátit do světa smrtelníků. Chce smést všechny okolo, srovnat se zemí klášter, sejmout mistra Shifu a takové ty obvyklé věci.

Pravděpodobně by ho měl zastavit opět Po. Jenže ten zrovna dostal za úkol učení kung fu a nijak valně mu to nejde. Vyvolává to otázky po tom, čím vlastně je a co to vlastně znamená být Dračí bojovník. Naštěstí mu zdánlivá souhra okolností přihrává do cesty jeho biologického otce. Ačkoli jeho adoptivní, tedy kačer prodávající nudle a knedlíčky, z toho není nijak nadšen, vydává se Po do tajné pandí vesnice.

V ní přebývá národ pand, které by měly být schopný ovládat energii Chi a naučit tak Poa pracovat se silami, díky kterým se může postavit Kaiovi a mít dokonce naději na odvrácení asi největší hrozby, jaká jeho i Strašlivou pětku kdy potkala.

Protože ale i tady Po narazí na několik klamů a nenajde tu úplně to, co hledal původně, zůstává odvrácení nebezpečí jen na něm. Utká se s Kaiem na půdě, kde mohou utrpět oba a najde i odpovědi na své otázky.

Důstojná tečka

Jak tématem, tak pořadím je třetí díl rozhodně důstojným doplněním a zakončením. Pokud by chtěl kdokoli další nášup, vždycky jsou tu ještě poměrně slušné Legends of Awesomeness. Ovšem cokoli dalšího z tohoto světa už bude s největší pravděpodobností vařením z vody a pouhým mačkáním značky.

Bylo mi ctí, mistře…a ten drak je fakt boží.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.