Kingsman: Tajná služba aneb Královští krejčí mají stále co říct

„Způsoby dělají člověka.“

Harry Hart

Jak obstála kombinace staré školy a nejmodernějšího vybavení?

Když se řekne britská tajná organizace, znamená to obvykle dvě věci. Za prvé se dají očekávat schopnosti, kvalitní analýza problému a perfektně vycvičení agenti. Za druhé můžeme očekávat zdvořilost, eleganci a vybrané chování. S perfektním grifem okamžité střelby pistolí s tlumičem se to naprosto nevylučuje.

Krejčí králů

Asi slušné množství výzvědných služeb vzniklo za nějakým konkrétním jedním účelem a když byl tento úkol splněn, služba pokračvaoal dál, protože se osvědčila.

Kingsmani se původně věnovali naprosto běžné věci – byli to krejčí. Oblékali elitu našeho světa, panovníky i politiky. Během první světové války ztratili mnozí jejich klienti své dědice. Kingsmani se rozhodli, že mohou své prostředky použít pro něco většího – tak vznikli novodobí rytířic. Se stylem, grácií a kupou techniky navíc.

Lancelot, Merlin a ti další

Jako jiné příběhy to začíná smrtí. Smrtí agenta a vzkazem pro jeho syna. Syna, který má potenciál, ale mrhá jím v hospodských rvačkách a podobných blbinách.

 

Jak už to tak bývá, kolega jeho otce ho vytáhne z problému a přivede právě ke Kingsmenům…

Vytuněná oldschoolová pocta v moderním hávu

Kdyby ve filmu bylo jen to, co jsem popsal dosud, mohl by z toho být nejvýše dobře zahraný průměr, který by v paměti příliš dlouho nezůstal.

Kingsmani ovšem neskrývají obrovskou hravost a grácii zároveň. Vzali obvyklé technické hračičky klasického Bonda jako boty s nožem, neprůstřelné deštníky a uspávací šipky v hodinkách a tyhle nástroje nacpali takovou fůrou moderních technologií, že přecházejí i oči kdejakého IT magora.

Vkus staré školy se jim přitom podařilo zachovat v plné míře.

Vzniká ta akce gentlemanů, kteří nikdy neztrácí dobré chování, ale umí vás přišpendlit deštníkem k futru bez mrknutí oka, stejně jako si po sejmutí pěti idiotů v baru znovu sednout a bez zkřivené vázanky dopít svoje pivo.

Prostě Kingsmani…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.