Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku aneb Klasický příběh v humorem

Zdráv buď Robinsone vzdálený
svůj lodní deník můžeš psát
ten, kdo čte v něm o tvých trápeních
právem řekne jedenkrát…

Znělkou spojenou z hudby Karla Svobody a zpěvu Karla Gotta začíná fenomenální podání klasického příběhu na motivy Daniela Defoe. Poprvé jsem ho snad viděl někdy na Vánoce, když ho dávali v televizi a od té doby se na něj můžu podívat vždycky.

Je to totiž jeden z těch snímků, na které se díváte, protože milujete každý jejich moment, takže je jedno odkud a jak často si je pustíte.

Klasický příběh je podán s lehkostí, vkusným vtipem, který není prvoplánový a kombinuje loutkové záběry s ilustracemi Adolfa Borna. Ono jedno z nejhezčích vydání Robinsona Crusoe u nás je právě ilustrováno Adolfem Bornem a krom klasického příběhu s ostrovem obsahuje i několik přídavků.

Celý film se dá najít na Youtube a patří rozhodně do onoho zlatého fondu loutkových filmů, kterými je naše kinematografie proslulá po celém světě. Ty loutkové filmy jsou nakonec asi jediným filmovým odvětvím, které si tu skutečně drží úroveň a hravost. Možná je to také důvod, proč se mi tak líbily i všechny tři díly Fimfára podle Jana Wericha.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.